Powiat siemiatycki zakupił rękawice techniczne na potrzeby siemiatyckich strażaków

Powiat siemiatycki zakupił 42 pary rękawic technicznych na potrzeby strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach. Dziś w siemiatyckiej komendzie Starosta Marek Bobel przekazał strażakom zakupione wyposażenie ochronne. Rękawice i 3 siekiery marki “Fiskars” zostały zakupione ze środków przekazanych  powiatowi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego  (dotacja celowa na realizację zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym).

Rękawice do ratownictwa technicznego HexArmor EXT 4011 to najmocniejsze i najbardziej niezawodne rękawice dostępne na polskim rynku. Wyposażone w najlepiej chroniący przed uderzeniami system oraz wytrzymałe wnętrze dłoni o doskonałym chwycie. 

Rękawice takie właśnie jak chcieliście na potrzeby swojej służby dziś z radością przekazuję. Jestem pewny, że pomogą Wam w pełnionej niełatwej służbie – mówił Starosta Marek Bobel. – Rękawice otrzymają wszyscy strażacy z komendy, którzy biorą czynny udział w akcjach ratowniczych. W ubiegłym roku wsparliśmy policję, straż pożarną, straż graniczną poprzez dofinansowanie lub zakup sprzętu za kwotę ponad 87 tys. zł. Będziemy nadal wspierać nasze służby, które na bardzo wysokim poziomie zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu.

– Każde zagrożenie, jakie mamy na akcjach, może się wiązać z tym iż tego typu rękawice na pewno będą wykorzystywane przez strażaków. Dlatego każde wsparcie, tak jak powiat pomaga, łącznie ze Starostą jest bezcenne dla bezpieczeństwa naszych strażaków – mówił mł. bryg. Sylwester Uściniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. 

SuperFabric® – opatentowany materiał chroniący dłoń przed przecięciem, zgodnie z wymogami amerykańskiej normy ANSI/ISEA level 5 – najwyższy poziom ochrony dostępny na rynku;

• Wytrzymały materiał TP-X™ zapewnia najwyższy poziom odporności na przetarcie oraz olejoodporny chwyt (warstwa zewnętrzna);

• Pełny Impact Exoskeleton™ z osłonami IR-X® zapewnia lepszą ochronę przed uderzeniami;

• Syntetyczna skóra powlekana PCV zapewnia pewny chwyt zarówno suchych jak i zaolejonych powierzchni;

• Zewnętrzne jaki i wewnętrzne podwójne szwy wykonane z użyciem wysokogatunkowej nici, znacząco podnoszą żywotność;

• Dodatkowe wzmocnienie między kciukiem a palcem wskazującym;

• Wykonany z oddychającego materiału mankiet Airprene™ Velcro® gwarantuje dopasowanie i komfort;

• Jaskrawe kolory zwiększają widoczność , przez co również bezpieczeństwo strażaka;