Mamy komplet uczestników! Już 6 marca w powiecie siemiatyckim pobiegniemy “Tropem Wilczym”

Po raz piąty z rzędu mamy… komplet zapisów!  Zainteresowanie biegiem “Tropem Wilczym”  w Powiecie Siemiatyckim (niedziela, 6 marca) ponownie przerosło nasze oczekiwania. Mamy już komplet 150 uczestników  i zamykamy zapisy. Dziękujemy za takie zainteresowanie! Spotykamy się już 6 marca na biegu w Perlejewie!

Partnerem lokalnym biegu jest Powiat Siemiatycki i Gmina Perlejewo, zaś organizatorem krajowym Fundację Wolność i Demokracja.

Przygotowaliśmy dla Państwa 150 pakietów startowych – do wyboru bieg pamięci na dystansie 1963 metrów lub bieg główny na 5km (trasa Perlejewo – Granne) oraz marsz (nordic walking) na dystansie 1963 metrów. Pakiety już do nas dotarły – każdy zawiera medal, koszulkę i materiały informacyjne.

Bieg jest wydarzeniem upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Ma charakter rekreacyjny. Najważniejszy jest sam udział, a nie rywalizacja i czas, w jakim pokonamy trasę. Zapraszamy do uczestnictwa w biegu “TROPEM WILCZYM” na terenie Podlasia Nadbużańskiego, w miejscu jednej z największych potyczek (Miodusy Pokrzywne).

PLANOWANY PROGRAM BIEGU 6 marca (niedziela)

godz. 10.30 -12.00 – zapisy i weryfikacja zawodników (miejsce remiza OSP Perlejewo).

godz. 12.00 – Msza Święta w Kościele Przemienienia Pańskiego w Perlejewie

godz. 12.45 – Złożenie kwiatów na mogile Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu parafialnym w Perlejewie

godz. 13.15 –start biegu na 5.000m

godz. 13.25-start biegu głównego na 1.963 m

godz. 14.00 –zakończenie biegu


TRASY BIEG

Trasa I (BIEGU I MARSZU): dystans 1963m –Nowe Granne-Granne. Dystans biegu głównego związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Trasa nie posiada atestu PZLA, nawierzchnia asfaltowa.

Trasa II: dystans 5000m. – Perlejewo -Granne. Trasa nie posiada atestu PZLA, nawierzchnia asfaltowa.


DODATKOWE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ

POD NUMEREM TEL. (85) 65 66 526