Starosta o budowie dodatkowego węzła ” Powiat zasługuje na trzeci zjazd z ekspresówki S-19 w rejonie Gminy Dziadkowice”

W czwartek, 28 kwietnia Starosta Marek Bobek uczestniczył w spotkaniu roboczym w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie podczas, którego  rozmawiano o przyszłości budowy dodatkowego węzła na drodze ekspresowej s19 – w rejonie Gminy Dziadkowice. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Dyrektorem Generalnym Tomaszem Żuchowski na czele, Dyrektorzy oddziału GDDKiA w Białymstoku oraz samorządowcy z terenu powiatu siemiatyckiego i hajnowskiego.

Planowany do budowy kolejny odcinek Via Carpatia na trasie Malewice – Chlebczyn, to najbardziej na południe wysunięty fragment S19 na Podlasiu. Pierwotnie zaplanowano na nim węzły wjazdowe w okolicach Siemiatycz i Bociek, tj. w odległości około 30 km. Starania o powstanie dodatkowego węzła na S19 w okolicach Dziadkowic prowadzą starostwa siemiatyckie i hajnowskie oraz gminy – Dziadkowice, Siemiatycze, Drohiczyn, Grodzisk, Kleszczele, Milejczyce, Nurzec Stacja, Perlejewo i Czeremcha.

Węzeł na ekspresówce w rejonie Gminy Dziadkowice to inwestycja niezwykle ważna dla całego powiatu siemiatyckiego. Rozmowy były merytoryczne i konstruktywne, wszystko wskazuje na to iż taki dodatkowy węzeł docelowo zostanie zaprojektowany i wybudowany – mówi Starosta Marek Bobel. – Na ostateczną decyzję w tej sprawie musimy jeszcze trochę spokojnie poczekać, ale bądźmy dobrej myśli i szukajmy pozytywnych rozwiązań dla przyszłości mieszkańców. Głęboko wierzę w pozytywny dla naszego powiatu finał tej sprawy. Powiat siemiatycki zasługuje na trzeci zjazd z ekspresówki S-19 w rejonie Gminy Dziadkowice.