Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Siemiatyczach

4 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Oprócz strażaków zawodowych uczestniczyli w niej również druhowie i druhny z OSP Siemiatycze, Słochy Annopolskie i Kajanka.

W trakcie uroczystości uroczyście powitano nowego Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach mł. bryg. Grzegorza Zalewskiego, który do tej pory pełnił służbę na stanowisku dowódcy zmiany w JRG nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku.

Młodszy brygadier Sylwester Uściniak Komendant Powiatowy PSP w Siemiatyczach podziękował wszystkim strażakom i pracownikom za kolejny, pełen wyzwań rok służby, przekazał najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji z pełnionej służby.

Również Starosta Marek Bobel podziękował strażakom za codzienną trudną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim strażakom z powiatu siemiatyckiego złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Dzięki Waszej postawie strażacki mundur od dziesięcioleci jest symbolem męstwa, odpowiedzialności i niezawodności. Życzę wszystkim strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech Św. Florian zawsze otacza Strażaków i ich rodziny swoją opieką – mówił Starosta Marek Bobel.