Powiatowe obchody Święta Policji i uroczyste otwarcie nowego posterunku

W piątek, 22 lipca w Drohiczynie zorganizowano powiatowe obchody Święta Policji połączone z z uroczystym przekazaniem nowych siedzib posterunków Policji w Drohiczynie i Nurcu Stacji. W uroczystościach wzięli udział policjanci i policjantki oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach z komendantem na czele, samorządowcy – Starosta Powiatu Siemiatyckiego Marek Bobel, gospodarz terenu – Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym z przewodniczącym Rady Miejskiej Marianem Rogowcem, Wójt Nurca Stacji Piotr Jaszczuk oraz wójtowie i burmistrzowie z całego powiatu.

Podczas uroczystości przekazano policjantom symboliczne klucze do posterunków w Drohiczynie i Nurcu Stacji. Siedzibę policji w Drohiczynie uroczyście poświecili – biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, któremu towarzyszył proboszcz parafii w Drohiczynie ks. Wiesław Niemyjski oraz ks. Janusz Awksietijuk prawosławny kapelan policji.

Ważnym punktem Święta Policji było nadanie awansów na wyższe stopnie, otrzymało je 33 funkcjonariuszy. Wręczono też medale 30-lecie Powstania NSZZ Policjantów.

Odczytano list Posła na Sejm RP, Jarosława Zielińskiego, głos zabrali goście wręczając przy okazji upominki przygotowane z myślą o wyposażeniu nowych posterunków.

Na koniec uroczystości wszyscy zostali zaproszenie do zwiedzenia nowego posterunku w Drohiczynie, który jest obiektem zbudowanym od podstaw, w pełni nowoczesnym, zapewniającym pracę w komfortowych warunkach, obiekt jest przystosowany do potrzeb z osobami niepełnosprawnymi. Posterunek znajduje się w Drohiczynie przy ul. Piłsudskiego.

Kierownikiem posterunku w Drohiczynie jest asp. Tomasz Kamiński, obsadę posterunku w stanowią: mł. asp. Marcin Uszyński, sierż. szt. Paweł Starczewski, st. sierż. Mirosław Gołębiewski, st. post. Łukasz Belada.

Kierownikiem posterunku w Nurcu Stacji jest st. asp. Radosław Konczerewicz, obsadę stanowią: asp. Sztab. Piotr Zarzecki, asp. Piotr Olędzki, asp. Grzegorz Antoniuk, mł. asp. Mikołaj Czapko.

Oddana do użytku obiekty, to kolejne nowe posterunki w powiecie siemiatyckim, wcześniej nowy posterunek uruchomiono w Grodzisku (gdzie poprzednie władze zlikwidowały posterunek), przebudowano też i zmodernizowano posterunek w Mielniku.