Powiat Siemiatycki w czołówce wykorzystania środków z UE

Kolejny rok z rzędu Powiat Siemiatycki plasuje się w krajowej czołówce samorządów wykorzystujących środki unijne.  W ramach opracowań prowadzonych przez Pismo Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota” sporządzonych na podstawie sprawozdań budżetowych oraz wyników ankiet wydatków inwestycyjnych corocznie publikowane są rankingi inwestycyjne samorządów.

Z przyjemnością informujemy Państwa, że w tegorocznym rankingu w kategorii “Wykorzystanie środków z UE” Powiat Siemiatycki plasuje się w pierwszej piątce wśród 314 powiatów ziemskich. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień laureatom ogólnopolskiego rankingu nastąpi podczas XX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Jest to prestiżowe spotkanie, które od lat stanowi platformę wymiany doświadczeń samorządowców z przedstawicielami administracji państwowej i światem biznesu.

Nasza obecność w czołówce rankingu jest dowodem na to jak dużą wagę przykładamy do pozyskiwania środków zewnętrznych oraz ich jak najefektywniejszego wykorzystania z korzyścią dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu.