Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Nurcu Stacji

W Nurcu-Stacji szef rządu spotkał się z mieszkańcami i policjantami oraz odwiedził miejscowy posterunek, który od lipca funkcjonuje w tej miejscowości.

Tutaj w powiecie siemiatyckim doświadczyliśmy tego, czym jest zwijanie Polski lokalnej. W tym powiecie zamknięto aż dwa posterunki policji i my te posterunki odtworzyliśmy. Ten w Nurcu Stacji, gdzie się spotykamy nie był zlikwidowany, ale teraz budynek został zbudowany do podstaw, jest wygodny i nowoczesny – mówił podczas spotkania Premier Mateusz Morawiecki. – Inwestujemy w służby, by były jak najlepiej wyposażone: Policja, Straż Graniczna – jesteśmy tu niedaleko granicy, Straże Ochotnicze i Państwowa Straż Pożarna, to niezwykle ważne służby, które zapewniają bezpieczeństwo Polakom.

Moim marzeniem jest, by nikt nie musiał wyjeżdżać z miejsca, w którym się urodził. Aby każdy mógł żyć tam gdzie się urodził, by tam mógł się też kształcić, tam pracować – jeśli tylko jest taka wola Polaków – mówił Premier Mateusz Morawiecki

Podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Nurcu Stacji, obecni byli też: Senator Jacek Bogucki, Starosta Siemiatycki Marek Bobel, Wójt Gminy Nurzec Stacja Piotr Jaszczuk. Na pamiątkę wizyty i spotkania starosta Marek Bobel podarował Premierowi Godło Polski wykonane przez jednego z przedsiębiorców z powiatu.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w miejscowości Nurzec Stacja to część akcji #BezpiecznaPolskaBezpieczniPolacy. Premier podczas spotkań mówi między innymi o założeniach przyszłorocznego budżetu państwa, w którym przewidziane są większe wydatki na bezpieczeństwo.