Z nową ofertą powraca Wojskowe Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach

To będzie już 9 posiedzenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach. W dniach 22-23.09.2022 r. kolejny raz ochotnicy przejdą pełne postępowanie rekrutacyjne na które składają się rozmowy kwalifikacyjne, badania lekarskie i psychologiczne i jeżeli wyniki będą pozytywne otrzymają decyzje o powołaniu do wybranej przez siebie formy służby wojskowej w preferowanych przez siebie terminach.

Nowością jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, która jest podzielona na dwa etapy – podstawowy trwający do 28 dni i specjalistyczny do 11 miesięcy. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, a czas odbywania dobrowolnej służby zasadniczej wliczany jest do okresu odbywania służby wojskowej i okresu zatrudnienia.

Zmianom na korzyść uległy również warunki rekrutacji i pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej, w tym korzystne rozwiązania dla pracodawców zatrudniających żołnierzy oraz m.in. atrakcyjniejsze uposażenie (aktualnie za zrealizowanie 2 dni szkoleniowych każdy otrzyma minimum blisko 716 zł netto). Kolejne zmiany dot. możliwości pełnienia TSW przez radnych, możliwości pełnienia tej formy służby w korpusie szeregowych do 60 roku życia oraz zachowywanie stopnia z innych służb mundurowych.

Osoby, które odwiedzą będą mogły spotkać się z żołnierzami 18. Dywizji Zmechanizowanej (podległe jednostki z Białej Podlaskiej, Siedlec, Warszawy i Łomży) oraz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (14blp w Hajnówce i 15blp w Dąbrowie-Moczydłach w gminie Szepietowo). Punkty promocyjne zostaną zorganizowane przed budynkiem starostwa, natomiast przedstawiciele upoważnieni do przeprowadzania rozmów weryfikujących z kandydatami będą dostępni na I piętrze w sali konferencyjnej. Ze względu na uproszczone procedury, które wprowadza ustawa o obronie Ojczyzny, tym razem każdy, który nas odwiedzi będzie mógł zapoznać się z pełną ofertą i przejść postępowanie rekrutacyjne). Od 13.09.2022 r. wojskowi rekruterzy odwiedzą najważniejsze urzędy oraz instytucje powiatu siemiatyckiego. W każdym takim Mobilnym Punkcie Rekrutacji (MPR) otrzymacie pełną informację dot. nowych możliwości rozwoju w Wojsku Polskim jak również będziecie mogli wypełnić wszystkie formalności poprzedzające rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnej w tym złożenie wniosku o powołanie do danej formy służby wojskowej.