Powiat Siemiatycki zakupił nowy sprzęt dla siemiatyckich strażaków

straż pożarna siemiatycze nowy sprzęt

Powiat Siemiatycki zakupił za ponad 15 tys. złotych sprzęt ratowniczy na potrzeby strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach. Dzięki powiatowi nasza komenda wzbogaciła się między innymi w urządzenie specjalistyczne – wtyczkę Emergency Plug, która służy do zablokowania pojazdu elektrycznego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Wtyczka symuluje proces ładowania pojazdu, podczas którego elektronika pojazdu blokuje hamulce i odłącza napęd. Wtyczka Emergency Plug ma to na celu uniemożliwienie przypadkowego ruszenia pojazdu przez poszkodowanego znajdującego się w środku lub przez operujące służby ratunkowe.

straż nowy sprzęt siemiatyczee

Dziś z wielką radością przekazuję zakupiony przez powiat sprzet. Jestem pewny, że pomoże wam w pełnionej, niełatwej służbie, która jest doceniana przez wszystkich mieszkańców naszego powiatu – mówił starosta siemiatycki Marek Bobel przekazując wyposażenie strażakom.

Starosta Marek Bobel zapewnił, że samorząd nadal będzie wspierać służby, które na bardzo wysokim poziomie zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu siemiatyckiego.

nowy sprzet straż siemiatycze

W pojazdach elektrycznych lub hybrydowych nie słychać pracy silnika. Ratownicy nie są w stanie ocenić, ani nie posiadają wiedzy technicznej, aby sprawdzić, czy wszystkie systemy bezpieczeństwa działają prawidłowo i czy silnik elektryczny pojazdu jest skutecznie wyłączony. Dlatego wtyczka awaryjna:

– natychmiast blokuje wszystkie pojazdy elektryczne i zapobiega przypadkowemu uruchomieniu, jest uniwersalna do wszystkich e-samochodów.

nowy sprzet straż siemiatycze

Dodatkowo siemiatyccy strażacy otrzymali 38 specjalistycznych noży ratowniczych Fire Fighter producenta Master Cutlery, które posiadają oprócz noża, zbijak do szyb i bezpieczny przecinak do pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Głownia noża ratowniczego wykonana jest ze stali rdzoodpornej 440C z obustronnie otwierana jedną ręką, z blokadą Liner-Lock, która stabilnie blokuje ostrze. Strażacy będą mogli też korzystać przy drobnych naprawach pojazdów i sprzętu z w pełni wyposażonej szafki narzędziowej marki Hogert.

nowy sprzet straż siemiatycze

nowy sprzet straż siemiatycze

nowy sprzet straż siemiatycze