Radio Białystok – przyszłoroczny budżet powiatu siemiatyckiego będzie o ponad 70 procent większy, niż obecny

grafika informacje radio białystok

To rekordowy budżet w historii powiatu siemiatyckiego. W przyszłym roku ma być większy o ponad 70 procent w porównaniu do tego roku. Tak planują władze powiatu.

Rekordowo dużo pieniędzy ma być też wydanych na inwestycje” – mówi starosta Marek Bobel. Podkreśla, że na inwestycje przeznaczonych jest 53 procent budżetu. Wynik ten ma być jednak jeszcze wyższy.

– Pozyskaliśmy pieniądze między innymi z Programu Sportowa Polska na budowę boisk w Czartajewie i w Ostrożanach oraz siłowni. Będą na pewno też dodatkowe pieniądze z budżetu państwa na budowę dróg, które nie są w tej chwili wpisane do budżetu, Podejrzewam, że wydatki na inwestycje osiągną w ciągu roku poziom 60 procent budżetu – mówi Marek Bobel.

grafika informacje radio białystok

Starosta dodaje, że w przyszłym roku ma powstać długo wyczekiwana strzelnica. Jej budowa planowana jest we wsi Borysowszczyzna w gminie Nurzec-Stacja. Władze powiatu na tę inwestycję dostały około 8 milionów złotych z Ministerstwa Obrony Narodowej i z rządowego programu Polski Ład.

Na przyszły rok zaplanowano też wiele inwestycji drogowych. Wśród nich starosta wymienia m.in. budowę dróg na ulicach Kościuszki i Wysokiej w Siemiatyczach. Dochody powiatu siemiatyckiego mają wynieść w przyszłym roku 120 milionów złotych. To o 50 milionów więcej niż w tym roku. Wydatki zaplanowano na poziomie 122 milionów złotych. Deficyt będzie pokryty z nadwyżki z lat ubiegłych.

red: bsd, sk Polskie Radio Białystok