W 2023 roku pobiegniemy “Tropem Wilczym” w powiecie siemiatyckim!

grafika bieg tropem wilczym powiat siemiatycki

Bardzo Miło jest nam poinformować iż w marcu 2023 roku Powiat Siemiatycki wspólnie z Gminą Perlejewo będzie organizatorem XI Biegu Ulicznego “Tropem Wilczym”. Bieg jest planowany na niedzielę, 5 marca. Podobne biegi tego dnia odbędą się w kilkuset miejscowościach w całej Polsce.

grafika bieg tropem wilczym powiat siemiatycki

Idea biegu honoruje i upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w granicach przedwojennej Polski. Od roku 2015 „Tropem Wilczym” biegają aktywni ludzie w całej Polsce. To świetna okazja, by sprawdzić swoją formę i przy okazji kultywować tradycję polskiego podziemia. Dlaczego impreza tak właśnie się nazywa? „Ponieważ żyli prawem wilka. Historia o nich głucho milczy. Pozostał po nich w białym śniegu żółtawy mocz i ślad ich wilczy” – pisał Zbigniew Herbert.

grafika bieg tropem wilczym powiat siemiatycki

Bieg zostanie przeprowadzony na dystansie 1963 metrów oraz 5 km. Na osoby które wezmą udział w biegu czekają atrakcyjne patriotyczne pakiety startowe (koszulka, medal itd.) oraz gorąca patriotyczna atmosfera. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w biegu. Szczegóły dotyczące zapisów na bieg pojawią na na naszej stronie internetowej oraz na fanpage FB (“Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego”) na przełomie stycznia i lutego 2023 roku.