Garnizon wojskowy w Czartajewie w ramach 1. Dywizji Piechoty Legionów

minister mariusz błaszczak

W grudniu informowaliśmy o rozmowach Starosty Marka Bobla z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem na temat utworzenia jednostki wojskowej w powiecie siemiatyckim. Jak się okazuje dzisiaj w Białymstoku Minister Obrony Narodowej oficjalnie zapowiedział utworzenie 1. Dywizji Piechoty Legionów. Garnizony będą znajdować się w Łomży, Kolnie, Czerwonym Borze, Siemiatyczach (a dokładnie w Czartajewie) i innych miejscowościach. Dowództwo dywizji będzie się znajdowało w Ciechanowie (woj. mazowieckie).

jednostka wojskowa w czartajewie

Dywizja zostanie wyposażona w najlepszy sprzęt, którym już dysponuje Wojsko Polskie oraz tym, który wkrótce zostanie pozyskany – mówił w Białymstoku Wicepremier Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej.

minister błaszczak

Dywizja Piechoty Legionów będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt wojskowy między innymi czołgi K2, armato haubice K9 i inne typy sprzętu wojskowego. Patronem 1. Dywizji Piechoty Legionów zostanie Marszałek Józef Piłsudski.

Jednostka wojskowa w powiecie siemiatyckim (Czartajewie) oznacza impuls dla naszego regionu, nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim oznacza bezpieczeństwo, które jest bezcenne.

https://www.tvp.info/65554831/1-dywizja-piechoty-legionow-szef-mon-mariusz-blaszczak-informuje

https://niezalezna.pl/470838-odbudowa-armii-we-wschodniej-polsce-w-praktyce-mariusz-blaszczak-zapowiedzial-utworzenie-1-dywizji-piechoty-legionow