Powiat Siemiatycki nagrodzony tytułem Laureata Rankingu Powiatów 2022!

grafika ranking zpp

W jubileuszowej, 20. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Związku Powiatów Polskich, w kategorii powiaty do 60 tys. mieszkańców, Powiat Siemiatycki uplasował się na 8 miejscu w Polsce – to najlepszy wynik w całej historii. To duże wyróżnienie, zwłaszcza że ranking ZPP uchodzi za najbardziej obiektywne i prestiżowe zestawienie tego rodzaju w kraju.

grafika ranking zpp

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku. W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci Związku Powiatów Polskich przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w jedenastu grupach tematycznych. Szeroki wachlarz kategorii rankingowych daje samorządom powiatowym szansę pokazana swoich mocnych stron, aktywności w różnych dziedzinach funkcjonowania powiatów oraz wdrożonych działań służących zrównoważonemu rozwojowi. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Związek Powiatów Polskich wybrał najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Wśród nich znajduje się nasz powiat. Starosta Siemiatycki przyznany tytuł Laureata Rankingu Powiatów odbierze podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbędzie się w Karpaczu.

Najlepszymi samorządami w Polsce okazały się: Powiat Augustowski (w kategorii do 60 tys. mieszkańców), Powiat Raciborski (w kategorii powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców), Powiat Pilski (powyżej 120 tys. mieszkańców).