Powiat Siemiatycki w obronie dobrego imienia Papieża Jana Pawła II

Starosta Marek Bobel, Wicestarosta Sylwester Zgierun, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz wspólnie z Radnymi Powiatu Siemiatyckiego, Dyrektorami, Kierownikami i Pracownikami jednostek organizacyjnych powiatu siemiatyckiego zebrali się dziś pod siemiatyckim pomnikiem Świętego Jana Pawła II, by wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na Papieża Polaka.

spotkanie pomnik JP2

Apeluję do poszanowania godności i dobrego imienia Papieża Polaka. Dziękuję wszystkim którzy dziś się stawili, by wyrazić swój sprzeciw wobec bezpodstawnym oskarżeniom wobec Jana Pawła II. Dziękuję za to, że dziś razem możemy oddać hołd wielkiemu Polakowi mówił Starosta Marek Bobel. Jestem przekonany, że duża część z nas tutaj obecnych reprezentuje pokolenie, które doskonale pamięta pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, jego historyczną wizytę w Drohiczynie podczas ekumenicznego spotkania i modlitwy na nadbużańskiej ziemi. Później, te rekolekcje przepracowane przez całą Polskę po śmierci Jana Pawła II. Pamiętamy czas, pamiętamy ducha, pamiętamy patriotyzm. Nie pozwólmy, by ktoś niszczył to co wartościowe – nasze jakże cenne polskie dziedzictwo.

spotkanie pomnik JP2

Ataki na naszego Rodaka Jana Pawła II to niszczenie Jego wielkiego dziedzictwa dla Polski i świata. To próba deptania takich wartości jak wolność, solidarność, miłość, które Jan Paweł II wniósł w nasze życie.

spotkanie pomnik JP2

Dziękujemy za fundament tożsamości w czasie budowy wolnej Ojczyzny. To również dzięki zaangażowaniu Jana Pawła II zawdzięczamy przebudzenie narodu polskiego, wyzwolenie krajów Europy Środkowej ze wschodniej strefy wpływów. To między innymi dzięki Polskiemu Papieżowi nastąpiły w Ojczyźnie swobody demokratyczne, upodmiotowienie Polaków i wzrost znaczenia Polski w świecie.

spotkanie pomnik JP2

spotkanie pomnik JP2