Ruszyły prace przy przebudowie ulicy Kościuszki w Siemiatyczach

przebudowa ulicy kościuszki

Rozpoczęły się prace budowlane w ramach przebudowy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach na odcinku od ronda przy mleczarni „Polser” do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 640 (Siemiatycze-Adamowo). Aktualnie nawierzchnia jest frezowana, następnie rozpocznie się demontaż płyt betonowych i przebudowa kanalizacji deszczowej. Na czas prowadzonych robót trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w tej okolicy (między innymi wprowadzono zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych – nie dotyczy lokalnych firm i służb komunalnych). Inwestycją objęty jest blisko 2,7 kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Ulica praktycznie od kilkudziesięciu lat czekała na przeprowadzenie gruntownej modernizacji. Powiat na ten cel pozyskał dotację z rządowego programu inwestycji strategicznych “Polski Ład” w wysokości 9,5 miliona złotych.

przebudowa ulica kościuszki siemiatycze

Inwestycja jest realizowana na zasadzie “zaprojektuj i wybuduj”, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ”Transbet” z Białej Podlaskiej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 10,1 miliona złotych. Zadanie zakłada między innymi: całkowitą przebudowę nawierzchni jezdni, wymianę podbudowy drogi, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę chodnika itd. Będzie to kolejna wielomilionowa inwestycja drogowa Powiatu Siemiatyckiego zrealizowana w Siemiatyczach.

kolaż zdjęć przebudowa ulica kościuszki siemiatycze

Jesteśmy przekonani, że gruntowna metamorfoza jednej z ważniejszych ulic Siemiatycz wynagrodzi niedogodności, mocno poprawiając bezpieczeństwo i wizerunek tej części miasta.

przebudowa ulica kościuszki

przebudowa ulicy kościuszki

przebudowa ulicy kościuszki

przebudowa ulicy kościuszki

przebudowa ulicy kościuszki

przebudowa ulicy kościuszki

przebudowa ulicy kościuszki