100-lecie OSP Mielnik i Powiatowy Dzień Strażaka

powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
„Gdy święty Florian stoi na straży żadne nieszczęście się nie wydarzy” – te słowa znalazły się na pamiątkowej tablicy, którą z racji 100-lecia OSP Mielnik odsłonięto przed siedzibą jednostki. Jubileusz mielnickich strażaków świętowano w sobotę, 6 maja w Mielniku. Uroczystości połączono z Powiatowym Dniem Strażaka.
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
Uroczystości rozpoczęły się w samo południe przed remizą OSP Mielnik, gdzie w obecności licznie zebranych druhów i gości przedstawiciele mielnickich strażaków odsłonili pamiątkową tablicę, a biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz i prawosławny biskup siemiatycki Warsonofiusz dokonali jej poświęcenia.
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
Strażacy, orkiestra i goście przemaszerowali do Uroczyska Topolina, gdzie odbyła się dalsza uroczystości. Podczas apelu poświęcono nowy wóz bojowy jaki otrzymali strażacy w roku jubileuszowym, a także łódź znajdującą się na wyposażeniu jednostki. Wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe, były liczne odznaczenia, życzenia i podziękowania.
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
Gospodarzami uroczystościach w Mielniku byli: wójt gminy Mielnik Marcin Urbański, Komendant Powiatowy PSP w Siemiatyczach kpt Grzegorz Szumarski i Prezes OSP Mielnik dh Sławomir Dacewicz. W wielkim strażackim święcie udział wzięli m.in. wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, poseł Jarosław Zieliński, senator Jacek Bogucki, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski, licznie zgromadzeni samorządowcy z powiatu siemiatyckiego ze starostą Markiem Boblem na czele, komendant wojewódzki PSP w Białymstoku nadbryg. Sebastian Zdanowicz, przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Leśnicy i Wojsko oraz strażacy zawodowi i ochotnicy z powiatu siemiatyckiego, duchowieństwo kościoła katolickiego i prawosławnego, mieszkańcy i turyści przebywający na terenie gminy Mielnik.
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
Po części oficjalnej dla wszystkich strażaków ich rodziny i gości wystąpiła orkiestra OSP Nadarzyn. Przygotowano piknik strażacki z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)
powiatowy dzień strażaka w mielniku (1) powiatowy dzień strażaka w mielniku (1) powiatowy dzień strażaka w mielniku (1) powiatowy dzień strażaka w mielniku (1)