Postępują prace na budowie strzelnicy w powiecie siemiatyckim

budowa strzelnicy w powiecie

Trwają prace związane z budową strzelnicy cywilno – sportowej w obrębie wsi Borysowszczyzna w powiecie siemiatyckim. Koszt inwestycji to ponad 9,2 mln zł, z czego 8,9 milionów złotych to środki zewnętrzne pochodzące między innymi z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej i rządowego programu inwestycji strategicznych – „Polski Ład”. Wykonawcą jest firma „Cetus” z Łosic. Strzelnica przeznaczona będzie do ćwiczeń: sportowych, szkolnych, wojskowych, służb mundurowych itd. Otwarcie nowoczesnej strzelnicy nastąpi w tym roku.

budowa strzelnicy w powiecie

Strzelnica to obiekt nowoczesny, pozwalający między innymi na wykonywanie strzałów na odległość 100 metrów, z postaw strzeleckich „leżąc”, „klęcząc” i „stojąc” do celów stałych i ukazywanych, o 6 stanowiskach strzeleckich oraz wydzielonym rejonem pola tarczowego do strzelań z pistoletów wojskowych na odległościach od 10 m do 50 m pod kulochwytem głównym. Dodatkowo będzie posiadała osie do strzelań myśliwskich, 2 stanowiskowej “zając”, “dzik”, z możliwością strzelań na 50 m i 35 m.

budowa strzelnicy w powiecie

Cały obiekt będzie ogrodzony i wyposażony w urządzenia i budowle zabezpieczające: zabezpieczenia boczne, kulochwyt główny, zabezpieczenia-przesłony pionowe, zabezpieczenia stanowisk strzeleckich w celu zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń balistycznych przed wyjściem pocisków poza strzelnicę, aktywne ekrany dźwiękochłonne.

budowa strzelnicy w powiecie

budowa strzelnicy w powiecie

budowa strzelnicy w powiecie budowa strzelnicy w powiecie

budowa strzelnicy w powiecie