Powstanie blisko 6 km nowych asfaltowych dróg na terenie gminy Dziadkowice

umowa osmola drogi

Dziś Starosta Marek Bobel i Wicestarosta Sylwester Zgierun w obecności Wójta Gminy Dziadkowice Antoniego Brzezińskiego i radnego powiatowego Józefa Daniluka podpisali umowy z Przedsiębiorstwem Transportowo Usługowym „Anna” Marek Tarasiuk z Klekotowa oraz Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowym „Maksbud” z Bielska Podlaskiego – wykonawcami dróg asfaltowych w ramach zagospodarowania poscaleniowego obiektu „Osmola i inne”.

umowa osmola drogi

W ramach zawartej umowy powiat zainwestuje ponad 8 milionów złotych, by jeszcze w tym roku obydwa przedsiębiorstwa wybudowały blisko 6 km nowych dróg asfaltowych na terenie gminy Dziadkowice. Co najważniejsze powiat siemiatycki dzięki operatywności na realizację tych inwestycji nie wyda z własnego budżetu nawet złotówki, gdyż zadania w 100% będą realizowane ze środków zewnętrznych.

umowa drogi osmola

Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe „Anna” Marek Tarasiuk z Klekotowa odpowiedzialne będzie za położenie nawierzchni asfaltowych na następujących odcinkach dróg (łączna długość 2,6 km – koszt ponad 4 mln złotych):

  • Droga Nr 109077 B Dziadkowice (od drogi krajowej nr 19) – Osmola – Hornowo o długości 2,22 km.

  • Droga na działce nr 593 Osmola – o długości 0,10 km

  • Droga na działce 375 Kąty – o długości 0,17 km.

  • Droga Nr 109056 B Malewice – Jasienówka – Żurobice o długości 0,11 km.

Natomiast PDM „Maksbud” z Bielska Podlaskiego odpowiedzialne będzie za położenie nawierzchni asfaltowych na drogach (łączna długość 3,33 km – koszt blisko 4,2 mln złotych):

  • Droga na działce 962 Hornowo – o długości 2,11 km.

  • Droga na działce 797 Hornowo – o długości 1,22 km.