Ogromne dofinansowanie rządowe do budowy mostu na Bugu w Grannem

konferencja most granne budowa

Dziś w Grannem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła RP Jarosława Zielińskiego, Senatora RP Jacka Boguckiego, Starosty Siemiatyckiego Marka Bobla, Wicestarosty Sylwestra Zgieruna, Wójta Gminy Perlejewo Jakuba Wierzbickiego. Poświęcona była budowie nowego mostu w powiecie siemiatyckim. Dzięki ogromnemu dofinansowaniu rządowemu, budowa nowoczesnego mostu na rzece Bug w Grannem staje się coraz bardziej realna.

Powiat Siemiatycki jako lider projektu otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, blisko 121 mln zł, co stanowi 80% wartości całego zadania o wartości ponad 151 mln zł. Inwestycja ta jest możliwa dzięki programowi “Mosty dla regionów” oraz doskonałej współpracy rządu z samorządami.

Poseł RP Jarosław Zieliński podkreślił, że rządowy program “Mosty dla regionów” to rzeczywistość, której celem jest wsparcie samorządów w realizacji inwestycji, których faktycznie same nie byłyby w stanie sfinansować. Dzięki tej inicjatywie, budowa nowoczesnego mostu na Bugu praktycznie staje się faktem. To wielkie osiągnięcie, które jest spełnieniem marzeń samorządowców, mieszkańców województwa podlaskiego i mazowieckiego. Wsparcie rządu dla inwestycji mostowej na południu województwa jest nieocenione i umożliwi rozwój powiatu siemiatyckiego oraz całego regionu.

konferencja most granne budowa

Chcemy by budowa ruszyła jak najszybciej. Teraz przed nami kolejny trudny etap, czyli przygotowanie przetargu i ostateczne wyłonienie wykonawcy prac. Zakładamy, że sama budowa zakończy się w 2025 roku. Należy podkreślić iż realizacja tego projektu to doskonały przykład współpracy samorządów różnych szczebli, które chcą by ten most został jak najszybciej wybudowany. Wszystkim samorządowcom dziękuję za wspaniałą współpracę a parlamentarzystom za okazywane ogromne wsparcie – mówił Starosta Marek Bobel.

Liderem całego projektu jest powiat siemiatycki, biorą w nim udział dwa samorządy wojewódzkie: podlaski i mazowiecki, powiat sokołowski, gmina Perlejewo i Jabłonna Lacka. Nowa przeprawa mostowa będzie miała długość 412 metrów i szerokość od 13,7 do 17,74 m. Dodatkowo powstaną drogi dojazdowe do mostu zarówno po stronie powiatu siemiatyckiego (blisko 300 metrów) jak i powiatu sokołowskiego (1,8 km).

most granne