VII Wojewódzkie Zawody sportowo-pożarnicze OSP w Czartajewie

zawody strażackie czartajew

Zubrzyca Wielka obroniła tytuł mistrza województwa podlaskiego, zwyciężając po raz drugi z rzędu w Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych OSP. Zawody rozgrywano w niedzielę, 25 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. To jeden z niewielu obiektów w województwie, a nawet w Polsce, gdzie możliwe są takie zawody, a strażacy stają do sztafety na tartanowej, pełnowymiarowej bieżni.

zawody strażackie czartajew
Zawody rozpoczęto oficjalnie po złożeniu meldunku o gotowości, wysłuchaniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt. Rywalizację strażaków ochotników obserwowali mieszkańcy powiatu siemiatyckiego a także kibice, którzy wraz z OSP przyjechali z całego województwa. Obecni byli: Podlaski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Sebastian Zdanowicz, Prezes Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego OSP RP st. bryg. Andrzej Koc, Starosta Marek Bobel, Komendant Powiatowy PSP Siemiatycze kpt. Grzegorz Szumarski. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Tadeusz Bujno.
Do rywalizacji przystąpiło łącznie 21 drużyn OSP z terenu województwa podlaskiego, w tym kobiecych 7 oraz męskich 14. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej (7 x 50m z przeszkodami) i ćwiczeniu bojowym.

zawody strażackie czartajew
Najlepsze wyniki w sztafecie kobiet uzyskały drużyny: 1) OSP Suraż, 2) OSP Sieniewice, 3) OSP Ogrodniki;
Najlepsze wyniki w sztafecie mężczyzn uzyskały drużyny: 1) Boćki, 2) Drohiczyn, 3) Zubrzyca Wielka.
Najlepsze wyniki w ćwiczeniu bojowym kobiet: 1) OSP Sieniewice, 2) OSP Suraż, 3) OSP Wyszonki Kościelne.
Najlepsze wyniki w ćwiczeniu bojowym mężczyzn: 1) Zubrzyca Wielka, 2) OSP Słojniki, 3) OSP Boćki.
Klasyfikacja generalna kobiet:
1) OSP Suraż (wynik łączny 120,16 pkt)
2) OSP Sieniewice (125,25 pkt)
3) OSP Wyszonki Kościelne (130,27 pkt)
4) OSP Bocki, 5) OSP Stary Laskowiec, 6) OSP Ogrodniki, 7) OSP Jeziorko.
Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1) OSP Zubrzyca Wielka (wynik łączny 91,18 pkt)
2) OSP Boćki (96,81 pkt)
3) OSP Słojniki (103,42 pkt)
4) OSP Stary Laskowiec, 5) OSP Turośń Kościelna 6) Drohiczyn, 7) OSP Narew, OSP Jeziorko, 9) OSP Pogorzelec, 10) OSP Kruszyn, 11) OSP Ruda, 12) OSP Zusno, 13) OSP Poryte, nie sklasyfikowano drużyny OSP Bruszewo.

zawody strażackie czartajew
Dla druhów i druhen z podlaskich OSP zawody były formą intensywnego szkolenia pożarniczego, dla publiczności ciekawym widowiskiem. Zawodom towarzyszyła słoneczna pogoda i wakacyjna, rodzinna atmosfera. Woda lała się strumieniami, pot również. Każde wyjście drużyn nagradzano było gromkimi brawami, każdy wynik oklaskiwano niezależnie od tego, które miejsce dawał drużynie. Gdy dorośli rywalizowali w sportach pożarniczych, dzieci mogły korzystać z dmuchanego placu zabaw i innych atrakcji. Na wszystkich czekały też przekąski i zimna lemoniada przygotowana przez pracowników szkoły w Czartajewie.

inf. www.podlasie24.pl

zawody strażackie czartajew

zawody strażackie czartajew

zawody strażackie czartajew

zawody strażackie czartajew

Starosta Marek Bobel

Starosta Marek Bobel