Droga w Wajkowie otwarta po remoncie – ponad 4 km nowego asfaltu

droga wajków otwarcie

Dzisiaj oficjalnie otwarto ponad 4 kilometry wyremontowanej drogi powiatowej nr 1786B Mielnik – Wajków”. Inwestycja o wartości ponad 2,8 mln złotych była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy parlamentarzystów, samorządu powiatowego i gminnego oraz Lasów Państwowych.

droga wajków otwarcie

W symbolicznym otwarciu drogi uczestniczyli parlamentarzyści Poseł RP Jarosław Zieliński i Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Andrzej Nowak, Starosta Marek Bobel, Wicestarosta Sylwester Zgierun, Wójt Gminy Mielnik Marcin Urbański, Zastępca Wójta Gminy Mielnik Marcin Czerwiński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nurzec Artur Gacki, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Jerzy Szawkało i Jan Markiewicz, duchowni kościoła katolickiego i prawosławnego. a także licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi Wajków.

droga wajków otwarcie

Remont ponad 4 kilometrów drogi powiatowej Mielnik – Wajków został dofinansowany z: Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwota 1 mln 283 tys. zł, z funduszy Lasów Państwowych kwota ponad 715 tys. zł oraz budżetów Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Mielnik w sumie ponad 876 tys. zł.

droga wajków otwarcie

 

– Każda wyremontowana droga cieszy, bo poprawia jakość życia mieszkańców. Mimo że żyjemy w dobie informatyzacji i cyfryzacji, to wciąż potrzebujemy przemieszczać się fizycznie z miejsca do miejsca. Dlatego musimy i będziemy nadal budować nowe drogi – mówił Poseł Jarosław Zieliński.

droga wajków otwarcie

– Jeżeli jest współpraca to i widać efekty. Cieszę się, że udało się zrealizować remont tej drogi – mówił podczas otwarcia drogi Starosta Marek Bobel. – Dynamicznie rozwijamy infrastrukturę drogową współpracując ze stroną rządową, samorządami i Lasami Państwowymi. Dziękuję parlamentarzystom za owocną współpracę. Tak duża ilość realizowanych inwestycji drogowych jest możliwa dzięki ogromnym środkom finansowym jakie pozyskujemy z różnych funduszy rządowych jak i unijnych. Cieszę się iż remont drogi, z której korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści udający się na piesze i rowerowe szlaki wykonała solidna firma. Niech dobrze służy nam wszystkim, a w szczególności mieszkańcom wsi Wajków i sąsiednich miejscowości.

droga wajków otwarcie

– Lasy Państwowe zajmują się nie tylko gospodarką leśną, ale dzięki środkom z Funduszu Leśnego współpracujemy z samorządami – dodał Andrzej Nowak – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. – Ta droga jest bardzo dobrym przykładem takiej współpracy.

droga wajków otwarcie

Mieszkańcy Wajkowa obecni podczas uroczystości podkreślali, że na tę inwestycję czekali od lat. Dziś cieszą się z nowej asfaltowej nawierzchni.

droga wajków otwarcie

droga wajków otwarcie