Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w siemiatyckim szpitalu

grafia zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które są wykonywane w pracowni mammografii Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Badanie finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Uwaga: Panie w grupie wiekowej 50-69 lat mają przywilej wykonania badania mammograficznego bez skierowania raz na dwa lata. W przypadku obecności dodatkowych czynników ryzyka jak rak piersi wśród członków najbliższej rodziny (córka, siostra, matka) lub mutacja genowa (BRCA 1 lub BRCA 2), kobieta ma prawo do wykonania badania w odstępie 12 miesięcy.

Rejestracja na bezpłatne badania mammograficzne w SP ZOZ Siemiatycze dostępna jest pod numerem tel. 500 652 680 (od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 15.30). Pracownia mammografii znajduje się w budynku siemiatyckiego szpitala na I piętrze (w nowym segmencie).

grafia zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

Mammografia jest badaniem bezpiecznym i bezbolesnym, a jednocześnie to najlepszy sposób na wczesne wykrycie nieprawidłowych zmian w piersi. Szybka diagnoza = powodzenie leczenia. Wykorzystywana w trakcie badania dawka promieniowania jest minimalna, dlatego badanie pozostaje całkowicie bezpieczne dla Pacjentki.