Rusza przebudowa drogi powiatowej do Grodziska – ponad 5 km nowego asfaltu

umowa droga do grodziska

Dziś w siemiatyckim starostwie została podpisana umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 1711B na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 690 (Siemiatycze- Ciechanowiec) do Grodziska. Przebudowa będzie prowadzona na odcinku o długości ponad 5,2 kilometra. Umowę z wykonawcą – z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym „Maksbud” z Bielska Podlaskiego w obecności Starosty Marka Bobla i Wicestarosty Sylwestra Zgieruna, w imieniu powiatu podpisał dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Siemiatyczach Jerzy Czapiuk.

umowa droga do grodziska

Przebudowa drogi na odcinku o długości ponad 5 kilometrów oraz wartości inwestycji ponad 10 milinów złotych ruszy w tym roku i będzie zakończona w pierwszej połowie 2024 roku. Wówczas to mieszkańcy gminy i inni użytkownicy drogi pojadą po nowej – równej nawierzchni asfaltowej.

umowa droga do grodziska2

Inwestycja drogowa bardzo ważna dla powiatu i mieszkańców Gminy Grodzisk będzie realizowana dzięki pozyskanej przez Powiat Siemiatycki dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – kwota dofinansowania to blisko 5 milionów złotych oraz partnerskiej współpracy Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Grodzisk.

droga do grodziska umowa3

W ramach prac zaplanowano położenie nowej nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 metrów wraz z wykonaniem poboczy gruntowych o szerokości 1 metra. Natomiast w miejscowości Grodzisk szerokość jezdni asfaltowej – do 7 metrów. W ramach inwestycji nastąpi przebudowa istniejących skrzyżowań z drogami bocznymi, przebudowa zjazdów oraz przebudowa i budowa ciągów pieszych i miejsc postojowych.