Starosta Siemiatycki na Zamku Królewskim w Warszawie – świętowano 25 – lecie utworzenia powiatów

starosta zgromadzenie ZPP na zamku królewskim

Na Zamku Królewskim w Warszawie Starosta Marek Bobel uczestniczył w Jubileuszowym Zgromadzeniu Związku Powiatów Polskich – 25-leciu usamorządowienia wspólnot powiatowych.

starosta zgromadzenie ZPP na zamku królewskim

W roku 2023 mija 25 lat od wprowadzenia w życie ustawy z 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym. Dlaczego świętowano właśnie na Zamku Królewskim w Warszawie? Właśnie tam, 25 lat temu przedstawiciele poszczególnych wspólnot odebrali akty erekcyjne powiatów.

zgormadzenie ZPP

W spotkaniu zorganizowanym w miniony wtorek uczestniczyli przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu z całej Polski. Pojawili się także goście związani z samorządem powiatowym poprzez pełnioną w przeszłości lub obecnie funkcję. Nie brakło osób sprzyjających aktywności podejmowanej przez Związek Powiatów Polskich.

zgromadzenie ZPP

W czasie uroczystości Minister w Kancelarii Prezydenta RP, Piotr Ćwik, przekazał organizatorom spotkania okolicznościową, biało-czerwoną flagę z dedykacją Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczyste obchody związane z 25-leciem utworzenia powiatu siemiatyckiego planowane są na styczeń 2024 roku.

zgromadzenie ZPP