W siemiatyckim liceum powstaje nowoczesna strzelnica pneumatyczna

Na bazie pomieszczeń siemiatyckiego liceum powstaje nowoczesna strzelnica pneumatyczna. Szkolenie strzeleckie przechodzić tu będą przede wszystkim uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego, ale i młodzi ludzie z pozostałych powiatowych szkół ponadpodstawowych. Aktualnie trwają prace budowlano – adaptacyjne pomieszczeń na potrzeby strzelnicy, a następnie wykonawca przystąpi do zamontowane odpowiednich urządzeń. W tym roku w siemiatyckim LO został utworzony Oddział Przygotowania Wojskowego .Oddział przygotowuje do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wojskowych, a także przygotowuje do podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych m.in. z bezpieczeństwem narodowym, wewnętrznym, czy uczelniach wojskowych. 

podpisanie umowy strzelnica w siemiatyckim liceum

Strzelnica pneumatyczna będzie wyposażona między innymi w pięć pistoletów i karabinków pneumatycznych. Będą też urządzenia do transportu tarcz strzelniczych (tarczociągi) posiadające możliwość ustawienia (zaprogramowania) zmiennych odległości zatrzymania tarcz do strzelającego – tarcz, urządzenia do podświetlania tarcz strzelniczych, przesłony międzystanowiskowe, wychwytywacze śrutu (kulochwyty).

budowa strzelnicy w siemiatyckim LO

Wartość zadania to ok 800 tys. zł, z czego 300 tys. zł powiat siemiatycki pozyskał ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2023”. Inwestycję na zlecenie powiatu realizuje PPHU Majka Janusz Demiańczuk z Siemiatycz. Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

budowa strzelnicy w siemiatyckim LO

Inwestycja ma przyczynić się również do zwiększenia ogólnego dostępu do szkoleń strzeleckich na terenie powiatu, a przez to między innymi do kształtowania i wzmacniania postaw proobronnych w społeczeństwie.

budowa strzelnicy w siemiatyckim LO

budowa strzelnicy w siemiatyckim LO