Zakup radiowozu z dofinansowaniem Powiatu Siemiatyckiego

radiowóz przekazanie do mielnika

Po raz kolejny mundurowi z powiatu siemiatyckiego mogą liczyć na wsparcie ze strony lokalnych samorządów. Tym razem dzięki przekazanym środkom udało się zakupić oznakowany radiowóz marki Kia Sportage, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy z posterunku w Mielniku. KIA Sportage zakupiono w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2021 – 2024 oraz dzięki współfinansowaniu ze środków jednostek samorządu terytorialnego. Powiat Siemiatycki na ten cel przeznaczył z własnego budżetu kwotę 30 tys. złotych.

radiowóz przekazanie do mielnika

Połowę środków potrzebnych na zakup samochodu zapewniła Policja, a drugą połowę przekazały samorządy. Kia Sportage jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 181 koni mechanicznych. Nowoczesny suv posiada napęd na cztery koła oraz automatyczną skrzynię biegów. Całkowity koszt zakupu nowego radiowozu to ponad 200 tysięcy złotych.

radiowóz przekazanie do mielnika

Otrzymane wsparcie to dowód bardzo dobrej współpracy mundurowych z lokalnymi samorządami, ich zaangażowania w kwestię bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawę warunków codziennej służby policjantów.

radiowóz przekazanie do mielnika

radiowóz przekazanie do mielnika