Podlaski Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych w Siemiatyczach

przegląd kolęd

Po raz 11. w Siemiatyczach odbyło się wspólne kolędowanie osób niepełnosprawnych, które specjalnie na to wydarzanie przejechali pokonując nieraz setki kilometrów. W środę, 10 stycznia w Siemiatyczach w ramach 11. Podlaskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych wystąpiły głównie dorosłe osoby niepełnosprawne, ale też seniorzy, dzieci i młodzież reprezentujący województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie a nawet kujawsko-pomorskie. Organizację imprezy wsparł Powiat Siemiatycki – otóż z budżetu powiatu ufundowano nagrody dla uczestników przeglądu. Spotkanie rozpoczęto modlitwą, a przegląd oficjalnie otworzyła s. Stanisława – kierownik WTZ Siemiatycze. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Siemiatycki Marek Bobel.

przegląd kolęd

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć” mówił do zgromadzonych prowadzący wydarzenie Łukasz Misiuk, na co dzień pracujący w WTZ Siemiatycze. Słowa powtarzane za greckim filozofem Plutarchem podkreślały, że osoby niepełnosprawne mogą i chcą żyć pełnią życia, a Siemiatycka Stajenka jest tego dowodem.

przegląd kolęd

Rolę konferansjerów pełnili też Karolina i Sebastian – uczestnicy siemiatyckiego warsztatu. Wszyscy troje zapowiadali występy, przedstawiali artystów i byli animatorami całego koncertu.

W tym wyjątkowym dniu na scenie wystąpili goście z rożnych stron kraju:

– „Trzy Pokolenia” – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratanki” Radziszewo Stare,

– „Złote Struny” – ŚDS Biała Podlaska,

– „Wojownicy” – WTZ w Dołubowie,

– „Powrót” – ŚDS w Hajnówce,

– „Fortuna” – WTZ Sokółka,

– „Warsztatowe Aniołki” – WTZ Bielsk Podlaski,

– „Biedroneczki” – Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach,

– „Promyk” – WTZ Wojtkowice Stare,

– solista Jarosław Świderski – WTZ w Sokołowie Podlaskim,

– „Gama” – WTZ Kulesze,

– „Zefirek” – WTZ w Szumowie,

– „Damy radę” – ŚDS Siedlce,

– „Anioły Caritas” – WTZ w Parczewie,

– „Wiolinki” – WTZ Biała Podlaska,

– ŚDS Nowe Litewniki,

– „Drużyna Piernika” – ŚDS Toruń,

– „Bratni Team” – ŚDS Bielsk Podlaski.

Przegląd zamknął występ grupy „Przyjaciele Karmelu” czyli zespołu reprezentującego gospodarzy – WTZ Siemiatycze,

przegląd kolęd

Podlaski Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Siemiatycka Stajenka 2024” odbył się w środę, 10 stycznia w Przedszkolu Gminnym w Siemiatyczach. Na widowni zasiedli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, firm i instytucji, którym na sercu leży dobro osób niepełnosprawnych, starszych, słabszych, potrzebujących wsparcia i uwagi drugiego człowieka.

przegląd kolęd

Przegląd zorganizował Warsztat Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach przy wielkim zaangażowaniu pracowników i uczestników placówki wraz z rodzinami, a także przy pomocy Sióstr Karmelitanek. Podsumowując spotkanie już umawiano się na wspólne kolędowanie za rok, podczas kolejnej Siemiatyckiej Stajenki. Bo kto raz przyjedzie na to kolędowe spotkanie, chętnie tu wraca.

inf. i fot. www.podlasie24.pl

przegląd kolęd

przegląd kolęd

przegląd kolęd

przegląd kolęd