Wkrótce otwarcie strzelnicy pneumatycznej w siemiatyckim LO

Zakończyły się prace związane z utworzeniem strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół w Siemiatyczach. Inwestycję na zlecenie powiatu siemiatyckiego zrealizowała PPHU Majka Janusz Demiańczuk z Siemiatycz. Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi strzelnica umożliwia strzelanie z karabinków i pistoletów pneumatycznych pięciu osobom jednocześnie. Obiekt jest wyposażony m.in. w kulochwyty (wychwytywacze śrutu) oraz tzw. tarczociągi (urządzenia do transportu tarcz strzelniczych), które umożliwiają zmianę odległości zatrzymywania tarcz oraz po pięć pistoletów i karabinków pneumatycznych.

strzelnica pneumatyczna lo siemiatycze

Szkolenie strzeleckie przechodzić tu będą przede wszystkim uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego, ale i młodzi ludzie z pozostałych powiatowych szkół ponadpodstawowych. W ubiegłym roku w siemiatyckim liceum został utworzony Oddział Przygotowania Wojskowego, który przygotowuje młodzież do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wojskowych, a także do podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych między innymi z bezpieczeństwem narodowym, wewnętrznym itd.

strzelnica pneumatyczna

Wartość zadania to 837 tys. zł, z czego 300 tys. zł powiat siemiatycki pozyskał ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2023”. Oficjalne otwarcie strzelnicy zaplanowane jest na 18 stycznia.

strzelnica pneumatyczna

strzelnica pneumatyczna