Pojedziemy po nowym asfalcie z Mielnika przez Sutno do Niemirowa!

graika remont drogi mielnik niemirów

Za sprawą działań samorządu powiatu, wkrótce ruszy realizacja kolejnej bardzo ważnej inwestycji drogowej. W tym roku pojedziemy wygodniej równą nawierzchnią asfaltową z Mielnika przez Sutno do samego Niemirowa. Wszystko ma związek z realizowaną przez powiat inwestycją pod nazwą „Remont drogi powiatowej nr 1781B Mielnik- Sutno- Niemirów”, w ramach której na całej trasie przybędzie ponad 10 kilometrów nowego asfaltu. Nowa nawierzchnia będzie kładziona w sumie na 7 odcinkach o różnej długości, które dotychczas nie były remontowane.

graika remont drogi mielnik niemirów

W ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach przetargu najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego, które zaoferowało wykonanie prac za kwotę 7 milionów 789 tys. złotych. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi na początku lutego.

Inwestycja będzie finansowana w 97,5% z pieniędzy Powiatu Siemiatyckiego, pozyskanego przez powiat dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych oraz w 2,5% ze środków finansowych Gminy Mielnik.