Rusza budowa mostu na Bugu w Grannem! Umowa z wykonawcą została podpisana!

umowa most na bugu podpisanie

Dziś w Perlejewie została podpisana umowa dotycząca budowy mostu na rzece Bug, który połączy Granne w powiecie siemiatyckim z miejscowością Krzemień Wieś w powiecie sokołowskim. To historyczna chwila dla powiatu siemiatyckiego i całej nadbużańskiej społeczności. Wykonawcą jest spółka „Domost” z Małkini Górnej. Zgodnie z umową most będzie gotowy w październiku 2025 roku. Inwestycja będzie kosztowała ponad 101 milionów złotych. Projekt związany z budową mostu w Grannem, którego liderem jest Powiat Siemiatycki, ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu, a jego realizacja jest efektem współpracy aż sześciu samorządów: województwa podlaskiego i mazowieckiego, powiatów siemiatyckiego i sokołowskiego oraz gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka. Jest to największa inwestycja drogowa w historii Powiatu Siemiatyckiego. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy gminy Perlejewo.

umowa most na bugu podpisanie

– Realizacja tak potężnej inwestycji to praca zbiorowa, wymagająca zaangażowania wielu ludzi i instytucji. Dziękuję wszystkim samorządowcom za doskonałą współpracę przy wspólnym projekcie. Dziś jest ten moment inwestycji, który najbardziej cieszy – po różnych procedurach administracyjnych wchodzi w fazę realizacji. W październiku 2025 roku spotkamy się na otwarciu nowego mostu na Bugu – mówił Starosta Marek Bobel. – Pomysł na tę inwestycję narodził się 4 lata temu, kiedy tworzony był rządowy fundusz dotyczący budowy dróg, którego jednym z komponentów był program “Mosty dla regionów”. To właśnie rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o wsparciu inwestycji kwotą ponad 120 milionów złotych. Budową mostu zajmie się spółka „Domost”, która ma bogate doświadczenie w realizacji przepraw mostowych.

umowa most na bugu podpisanie

Nowy most będzie miał długość 412 metrów i szerokość od 13,7 do 17,74 m. Na moście znajdzie się powstać ścieżka pieszo – rowerowa z miejscami widokowymi. Dodatkowo powstaną drogi dojazdowe do mostu zarówno po stronie powiatu siemiatyckiego i sokołowskiego. Finansowanie tej inwestycji to prawdziwy majstersztyk, bowiem 99,5% to środki zewnętrzne – udział powiatu to zaledwie pół procenta!

umowa most na bugu podpisanie

Budowa przeprawy zwiększy przepływ ruchu turystycznego, co będzie miało korzystne oddziaływanie dla działalności w obszarze turystyki prowadzonej przez mieszkańców nadbużańskich miejscowości położnych na terenie powiatu siemiatyckiego. Otworzą się również nowe obszary inwestycyjne, a połączenie dwóch powiatów i województw nowoczesnym mostem otoczonym nową infrastrukturą drogową będzie potężnym gospodarczym impulsem rozwojowym dla całego naszego regionu. Umowa podpisana – teraz pozostaje trzymać kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem.

umowa most na bugu podpisanie

umowa most na bugu podpisanie