Czyste powietrze to interes nas wszystkich

konferencja ekologiczna w starostwie

Między innymi o smogu, konsekwencjach oddychania zanieczyszczonym powietrzem i o tym jak dbać o czyste powietrze była mowa podczas konferencji „Dbajmy o czyste powietrze”, która dziś odbyła się w starostwie. Jej organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Siemiatyczach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Marek Bobel.

konferencja ekologiczna

Wśród prelegentów znaleźli się m. in mgr Monika Orzełowska z UPH w Siedlcach, dr Tadeusz Demby z NSW im. Marka Karpia w Siemiatyczach, dr Mirosław Angielczyk właściciel firmy Dary Natury z Korycin.

konferencja ekologiczna

Wspólnie dbajmy o nasze nadbużańskie zielone płuca i starajmy się o czyste powietrze, które jest darem dla nas oraz przyszłych pokoleń – mówił Starosta Marek Bobel. – Warto wspomnieć iż w Punkcie Informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, który znajduje się w siemiatyckim starostwie rozpatrzono kilkaset wniosków dzięki czemu do mieszkańców powiatu siemiatyckiego trafiło 36 milionów złotych między innymi na: docieplenia budynków, wymianę starego pieca na nowoczesne źródło ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznych itd.

Czyste środowisko jest niezbędne, nie tylko dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także dla przetrwania przyszłych pokoleń. Powietrze, którym oddychamy, jest najważniejszym zasobem, jaki zapewnia nam środowisko, między innymi od jego stanu zależy nasze zdrowie. Złej jakości powietrze znacząco obniża komfort życia i niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia.

konferencja ekologiczna w starostwie

Podczas wykładów tematycznych można było dowiedzieć się: jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczone powietrze, możliwościach zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza oraz argumentom za i przeciw ekologicznemu rolnictwu. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska Nadleśnictwa Nurzec oraz firm specjalizujących się w produkcji ekologicznej.
Konferencja „Dbajmy o czyste powietrze” została zorganizowana w ramach projektu „Czyste powietrze – LoKen jesteśmy na TAK!”.

konferencja ekologiczna w starostwie

konferencja ekologiczna w starostwie

konferencja ekologiczna w starostwie