Umowa podpisana. Rusza remont drogi z Mielnika do Niemirowa!

podpisanie umowy na remont drogi mielnik niemirów

Rusza realizacja kolejnej powiatowej inwestycji drogowej, na która mieszkańcy Gminy Mielnik czekali od wielu lat. W tym roku pojedziemy równą nawierzchnią asfaltową z Mielnika przez Sutno do samego Niemirowa. W siemiatyckim starostwie została podpisana umowa z wykonawcą – P.W. Wikrusz Adam Witkowski z Miedznej. Podczas prac drogowych wykonawca położy ponad 10 km nowej nawierzchni asfaltowej. Koszt inwestycji to ponad 8,8 miliona złotych.

Przygotowaliśmy bardzo dobry projekt i uzyskaliśmy bardzo duże dofinansowanie, a dziś przystępujemy do realizacji zadania – mówi Starosta Marek Bobel. – Cieszę się, że 10 kilometrów komfortowej drogi pojawi się na terenie Gminy Mielnik, tym samym znacznie poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Całość inwestycji rozpocznie się w Mielniku na ulicy Brzeskiej, a zakończy w Niemirowie. Jak zapewnia wykonawca prace drogowe rozpoczną się w marcu.

Inwestycja w 97,5% finansowana jest z pieniędzy Powiatu Siemiatyckiego i pozyskanego przez powiat dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych oraz w 2,5% ze środków finansowych Gminy Mielnik.

grafika z podpisania umowy na remont drogi mielnik niemirów