Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Siemiatyckiego – „Młodzi Mistrzowie Prawa”

konkurs wiedzy prawnej

We wtorek 28 maja w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbył się odbył się konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Siemiatyckiego „Młodzi Mistrzowie Prawa”, organizowany przez Pasiekę – Fundację Rozwoju i Wsparcia pod honorowym patronatem Starosty Siemiatyckiego.

W zmaganiach konkursowych zmierzyli się uczniowie z trzech szkół z terenu Powiatu Siemiatyckiego – Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach, Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie, Zespołu Szkół Rolniczych im. W .Witosa w Ostrożanach.

konkurs wiedzy prawnej

Uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych, mając do dyspozycji pytania testowe oraz otwarte, wraz z krzyżówką. Po zakończeniu trwających pół godziny zmagań dokonano sprawdzenia prac konkursowych, a następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

konkurs wiedzy prawnej

Po sprawdzeniu prac konkursowych okazało się iż aż 4 uczniów zdobyło taką samą liczbę punktów: Pola Korol – z LO w Siemiatyczach, Kinga Dobrogowska LO w Siemiatyczach, Szymon Sadowski LO w Siemiatyczach, Izabela Miłkowska ZST w Czartajewie, by wyłonić zwycięzcę trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie największą wiedzą prawniczą wykazała się Pola Korol – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach. Serdecznie gratulujemy!

konkurs wiedzy prawnej

Na zakończenie przedstawiciel organizatora konkursu – adwokat Emilia Dudko podkreśliła, że celem podejmowanych działań jest zachęcanie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy w zakresie prawa, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi. Zaznaczyła również, że uczniowie ze szkół z Powiatu Siemiatyckiego po raz kolejny doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.

konkurs wiedzy prawnej

Gratulacje dla młodzieży! Cieszymy się, że uczestniczyliście w tej rywalizacji. Z pewnością zdobyta wiedza prawnicza będzie dla Was przydatna w codziennym życiu.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach książki i pamiątkowe gadżety, a zwyciężczyni – nagrodę ufundowaną przez Fundację „Pasieka”.

konkurs wiedzy prawnej

konkurs wiedzy