Powiatowy Dzień Strażaka w Siemiatyczach – były awanse, medale i podziękowania

dzień strażaka

24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – gotowi, by ruszyć z pomocą. Gaszą pożary, ale są też niezbędni podczas wypadków i szeregu innych zdarzeń. Strażacy w powiecie siemiatyckim obchodzili dziś swoje święto. Na terenie siemiatyckiego amfiteatru zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W trakcie uroczystości strażacy za osiągnięcia i wzorową służbę otrzymali odznaczenia resortowe, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie służbowe i wyróżnienia. Tego dnia nie zabrakło słów uznania oraz podziękowań skierowanych do druhów za pełną oddania i poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka.

dzień strażaka

W uroczystości uczestniczył: mł. bryg. Łukasz Chankowski Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Druh Jan Okuniewski Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Siemiatyczach, Starosta Mariusz Cieślik, Wicestarosta Łukasz Zubik, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Mariusz Pyzowski, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu siemiatyckiego, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Warsonofiusz Prawosławny Biskup Siemiatycki, licznie zgromadzeni duchowni kościoła katolickiego i prawosławnego, przedstawiciele służ mundurowych oraz zaprzyjaźnionych ze strażą firm i instytucji.

dzień strażaka

Zebranych licznie gości witał pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach st. kpt. Szymon Piotrowski. Dziękował za obecność i okazywaną ogromną pomoc, a wszystkim strażakom za codzienną pełną poświęcenia służbę.

dzień strażaka

– Z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka składam serdeczne podziękowanie za całoroczną służbę strażaków i pracowników Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach oraz druhnom i druhom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu siemiatyckiego – mówił Starosta Mariusz Cieślik. – Dziękuję za zaangażowanie i ciężką służbę, za Wasze poświęcenie. Życzę bezpiecznej służby, satysfakcji i życzliwości ludzi za to co robicie za Waszą misję w myśl motta: „Bogu na chwałę, a ludziom na ratunek”. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz zawsze szczęśliwych powrotów do jednostek, remiz i swoich rodzin. Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach to jedna lepiej wyposażonych jednostek w województwie podlaskim w pojazdy pożarnicze i sprzęt wykorzystywany do działań ratowniczo – gaśniczych. Możliwe to było dzięki funduszom unijnym jak i również pochodzących z przekazywanych z budżetu Powiatu Siemiatyckiego. Ze swojej strony oraz w imieniu Zarządu mogę zapewnić o dalszym i na pewno jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie pomocy w różnych obszarach naszej wspólnej działalności i poziomie wsparcia finansowego tutejszej jednostki PSP. Współpraca między naszymi instytucjami jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego działania w sytuacjach kryzysowych na rzecz ochrony mieszkańców powiatu.

dzień strażaka

– Chciałbym razem z Pracownikami Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach przekazać wszystkim druhom i druhnom wyrazy wdzięczności za waszą odwagę, poświęcenie i gotowość do działania o każdej porze dnia i nocy. Byście zawsze wracali bezpiecznie z każdej akcjii i by ta praca dawała Wam satysfakcję – mówił Wicestarosta Łukasz Zubik. – W ostatnim czasie razem ze Starostą Mariuszem byliśmy na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą, która odwiedzała powiat i miasto Siemiatycze podczas rozmowy zadaliśmy pytanie dzieciom kim w życiu chcieliby zostać, a młodzież jakie mają plany czy perspektywy? Wiele z tych młodych osób odpowiedziało, że chce zostać Strazakami. Zapytaliśmy dlaczego? Bo mogą pomagać drugiemu człowiekowi. Dlatego tak bardzo istotne i ważne jest jak wasze podejmowane działania wpływają na największą wartość jaką jest niewątpliwie zdrowie i życie człowieka, a przy tym narażanie swojego zdrowia, a czasem nawet życia. Chcemy byście wiedzieli, że wasza służba i praca są dumą i wyrazem społecznego uznania. Pamiętajcie że jesteście inspiracją dla innych, jesteście cichymi bohaterami. Dziekujemy, że jesteście!

dzień strażaka

– To jest służba 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. To też jest powołanie. Mamy w naszym powiecie siemiatyckim takich wspaniałych strażaków, którzy swoją służbę każdego dnia wypełniają z pełnym zaangażowaniem – mówił Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Mariusz Pyzowski. – Życzę wszystkim strażakom wszelkiej pomyślności w realizacji planów zawodowych jak i osobistych oraz tylu powrotów, ile wyjazdów.

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka

dzień strażaka