Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Podziękowano uczniom i rozdano wyróżnienia

zakonczenie roku czartajew

W piątek, 21 czerwca uczniowie w całym kraju świętują zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w plenerze. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Łukasz Zubik.

zakonczenie roku czartajew

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, część oficjalną uroczystości szkolnych rozpoczęła Dyrektor Marta Jakimiuk, która powitała zebranych nauczycieli, pracowników, rodziców oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za tegoroczną współpracę, a uczniom pogratulowała uzyskanych wyników w nauce. Złożyła także życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

zakonczenie roku czartajew

Jest mi niezmiernie miło że na zaproszenie Pani Dyrektor Marty Jakimiuk uczestniczę z Wami w zakończeniu roku szkolnego. Z tej okazji razem ze Starostą Mariuszem Cieślikiem, Przewodniczącym Rady Powiatu Siemiatyckiego Mariuszem Pyzowskim, radnymi Rady Powiatu Siemiatyckiego i Pracownikami Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach chcemy Wam wszystkim drodzy uczniowie pogratulować wyników w nauce, waszego zaangażowania w życie szkoły, waszych ciekawych pomysłów, którymi się dzielicie oraz wszystkich sukcesów, które odnosiliście, odnosicie i będziecie odnosić zarówno w życiu szkolnym jak i osobistym – mówił Wicestarosta Łukasz Zubik. – Pragniemy podziękować Wam drodzy nauczyciele i wychowawcy za wasz trud, poświęcenie, niegasnącą cierpliwość i życzliwość jaką poświęcacie każdego dnia w szkole i po za nią dla każdego ucznia. Podczas ostatniej wizyty w ZST w Czartajewie Pani Dyrektor oprowadzając po kompleksie szkolnym pokazała mi pokrótce jak wygląda jej funkcjonowanie od wewnątrz. Już wtedy zauważyłem jak wspólnie ze swoją kadra nauczycielską potrafi przekazać własne metody nauczania dając uczniom swobodę w wyborze samokształcenia się. Uważam, że jest to bardzo ważna kwestia wpływająca w dużym stopniu na motywację ucznia, jego kreatywność, chęć poznawania czegoś nowego, ale także najważniejszego tj. poczucie więzi między uczniem a nauczycielem oraz uczniem, a szkołą. Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach jako organ prowadzący w miarę możliwości będzie wspierać ZST w Czartajewie starając się pokonywać wszystkie trudności i wyzwania. W chwili obecnej jesteśmy na etapie budowy boiska pełnowymiarowego o sztucznej nawierzchni, podpisaliśmy także umowę na projekt budowy hali widowiskowo-sportowej, bierzemy udział w projekcie na budowę pracowni służącej i przygotowującej do zawodu technik mechanik w skład, której będzie wchodzić stoisko spawalnicze, tokarskie i frezowania. Odpowiadamy na potrzeby przedsiębiorców, którzy poszukują specjalistów w tym zakresie co niewątpliwie podniesie konkurencyjność ZST pozwalając uczniom w dalszym rozwoju i doskonaleniu się co w przyszłości pozwoli na znalezienie pracy. Całej społeczności szkolnej życzę samych słonecznych dni, radosnych chwil, jednym słowem udanych i bezpiecznych wakacji. Zbierajcie siły, ładujcie akumulatory na kolejny rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

zakonczenie roku czartajew

Podczas uroczystości zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 (takich uczniów było aż 20), nagrody za wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.

zakonczenie roku czartajew

Dyrektor Marta Jakimiuk poinformowała, że uczeń II klasy Technikum w zawodzie technik informatyk – Michał Gumieniak, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole 5,48 i wzorowe zachowanie, został zgłoszony przez Radę Pedagogiczną jako kandydat do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025.

zakonczenie roku czartajew

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w zespołach klasowych. Życzymy udanego wypoczynku w okresie wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew

zakonczenie roku czartajew