Postępują prace przy remoncie drogi z Milejczyc do Miedwieżyk

remont drogi milejczyce miedwieżyki

Mieszkańcy Gminy Milejczyce, Powiatu Siemiatyckiego i turyści jeszcze w tym roku pojadą nowym asfaltem z Milejczyc przez Rogacze do Miedwieżyk. Podczas robót drogowych wykonawca położy ponad 8,5 km nowej nawierzchni asfaltowej (na 6 różnej długości odcinkach). Inwestycją objęta jest cała ulica Parkowa w Milejczycach (od ronda) do końca miejscowości. Następnie nowym asfaltem na drodze powiatowej pojedziemy z Milejczyc do Rogacz i Miedwieżyk. To inwestycja, na którą głównie mieszkańcy z gminy Milejczyce czekali od wielu lat.

remont drogi milejczyce miedwieżyki

Starosta Siemiatycki Mariusz Cieślik z Arkadiuszem Żero zastępcą Dyrektora PZD w Siemiatyczach spotkali się dziś z Rafałem Selwesiukiem kierownikiem budowy, aby sprawdzić, na jakim etapie jest inwestycja. Podczas spotkania omówiono kolejne etapy prac związane z remontem powiatowej trasy.

remont drogi milejczyce miedwieżyki

Koszt inwestycji to blisko 9 milionów złotych. Zadanie jest finansowane z pieniędzy Powiatu Siemiatyckiego oraz pozyskanego przez powiat dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Realizację zadania wspiera również Gmina Milejczyce. Inwestycję na zlecenie powiatu realizuje Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe „Anna” Marek Tarasiuk z Klekotowa. Zgodnie z umową roboty mają się zakończyć do 8 stycznia, ale wszystko wskazuje na dużo wcześniejsze ukończenie inwestycji.

remont drogi milejczyce miedwieżyki