S19 CORAZ BLIŻEJ – GDDKIA OGŁOSI PRZETARGI NA ODCINEK BOĆKI – DZIADKOWICE – SIEMIATYCZE – CHLEBCZYN

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała plan przetargów na 2020 rok.Na liście znalazła się budowa drogi ekspresowej S19 na terenie Powiatu Siemiatyckiego odcinki: węzeł Boćki – Osmola (11,94 km), Osmola – Leszczka (13,61 km), Leszczka – Siemiatycze- Chlebczyn (15,38 km).

Dodatkowo w pierwszym kwartale tego roku GDDKiA w Białymstoku ogłosi przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo – rowerowej w Siemiatyczach. Ścieżka rozpocznie swój bieg na wysokości skrzyżowania ulicy Ciechanowieckiej z ulicą Lewandowskiego, poprowadzi dalej ulicą Ciechanowiecką, Białostocką aż do drogi wojewódzkiej Siemiatycze-Ciechanowiec i do Czartajewa.

Wśród planów przetargowych GDDKiA na 2020 rok znalazło się w sumie 200 km drogi ekspresowej S19 na terenie woj. podlaskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Urzędnicy dodają, że postępowanie przetargowe, kluczowy etap przed rozpoczęciem budowy drogi, może trwać od ok. siedmiu do kilkunastu miesięcy. Średnio trwa on blisko rok.

Według planów drogowców, wszystkie podlaskie odcinki S19 miałyby być gotowe najpóźniej w 2025 roku.

Dodatkowe informacje: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36369/Plan-przetargow-na-2020-rok-W-tym-roku-oglosimy-postepowania-na-realizacje-353-km-nowych-drog