UCZNIOWIE ZSR W OSTROŻANACH I ZST W CZARTAJEWIE W PÓŁFINALE OLIMPIADY – “WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

Uczniowie z Ostrożan i Czartajewa zakwalifikowali się do drugiego etapu olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W półfinałach wojewódzkich zmierzą się m.in. z reprezentantami Białegostoku, Sokółki, Bielska Podlaskiego, Grajewa, Suwałk i Łomży. 20 podlaskich zespołów, to część spośród 336 szkół w całej Polsce biorących udział w wojewódzkich eliminacjach.

Turniej składa się z trzech etapów. Pierwszy polegał na indywidualnym rozwiązywaniu testu. W każdej szkole zostały wyłonione trzy najlepsze prace. To ich autorzy stworzą zespół do kolejnego, drugiego etapu.

Świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne jest wciąż bardzo mała. Dziś, niestety, niewielu młodych ludzi wie, czym są ubezpieczenia społeczne i jakie są konsekwencje nie podlegania tym ubezpieczeniom. Młodzież szkół ponadpodstawowych biorąca udział w projekcie „Lekcje z ZUS” przyswaja przydatne informacje. Podczas zajęć prowadzonych w sposób prosty i zrozumiały uczniowie zdobywają wiedzę, która w niedalekiej przyszłości będzie przez nich wykorzystywana w praktyce.

Szkoły wyłonione w pierwszym etapie, spotykają się 20 marca, by wyłonić zwycięzcę reprezentującego województwo podlaskie podczas finału. Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz szósty. Co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci olimpiady otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, a także indeksy na uczelnie.

Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach w olimpiadzie reprezentują: Karolina Korsak, Weronika Sielewoniak i Klaudia Pietrasiuk. Drużynę Zespołu Szkół Technicznych im. Władysława Reymonta w Czartajewie tworzą: Adrian Zalewski, Kacper Oksięciuk i Barbara Puchacz.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.