DUŻE DRZEWA DLA POWIATU SIEMIATYCKIEGO – ZAPRASZAMY PO SADZONKI W RAMACH #SADZIMMY!!

Dzisiaj do godz. 15.00 lub do wyczerpania zapasów przy siemiatyckim starostwie, leśnicy z  Nadleśnictwa Nurzec rozdają sadzonki dębów. Każdy z mieszkańców będzie mógł posadzić sadzonkę w obrębie własnej posesji, w ogrodzie lub na działce. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy oraz Lasów Państwowych teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.