ZST Czartajew wygrał plebiscyt Radia Podlasie. Gratulujemy!

Po raz dziewiąty, ale w nieco zmienionej i ograniczonej formule redakcje portalu podlasie24.pl i Radia Podlasie przygotowały Plebiscyt podsumowujący miniony rok w naszym regionie.

Zdjęcie przedstawia logo konkursu "TOP Regionu"
Zdjęcie przedstawia logo konkursu “TOP Regionu”

Na początku grudnia zebrano propozycje do poszczególnych kategorii konkursowych, a następnie na stronie portalu podlasie24.pl odbyło się głosowanie na: inwestycję roku 2020 w regionie, wydarzenie kulturalne, wydarzenie sportowe/sportowca roku 2020 oraz w nowej kategorii – Inicjatywa Społeczna roku 2020.

W kategorii “SPORTOWIEC I WYDARZENIE ROKU 2020 W REGIONIE” – I miejsce inicjatywa “STADIONOWY CHALLENGE” – Biegi Sztafetowe – uczniowie kontra nauczyciele – w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (w tej kategorii oddano ponad 21 tys. głosów, z czego 48% zdobył ZST Czartajew).

Zdjęcie przedstawia stadion lekkoatletyczny w Czartajewie
Zdjęcie przedstawia stadion lekkoatletyczny w Czartajewie

Z okazji Dnia Nauczyciela w 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbył się “Stadionowy Challenge”. Po 3 godzinach biegów w deszczu, rywalizację wygrała drużyna uczniów, która przebiegła dystans ponad 33 km, nauczyciele przebiegli ponad 32 km. W sumie drużyny pokonały 164 okrążenia stadionu: 81 nauczyciele, 83 uczniowie.

W drużynie nauczycieli biegali: Ewelina Jabczyk, Anetta Lenkiewicz, Łukasz Jachimczuk, Rafał Szyszko, Mirosław Samosiuk i Marta Jakimiuk – dyrektor szkoły.

Drużynę uczniów stworzyli: Adam Ochental, Adrian Zdrojewski, Jakub Boguszewski, Kacper Zazuliński, Dawid Siemieniuk, Marek Kubeł.

Szkole, inicjatorom, organizatorom i uczestnikom rywalizacji gratulujemy wygranej w plebiscycie portalu podlasie24.pl i Radia Podlasie.

 

  • W kategorii INICJATYWA SPOŁECZNA ROKU 2020 W REGIONIE – III miejsce Kiermasz i pomoc dla parafii w Milejczycach zainicjowana i przeprowadzona przez Koło Gospodyń Wiejskich Pokaniewo-Kolonia.
  • W kategorii INWESTYCJA ROKU 2020: III miejsce Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie