Nowoczesne urządzenie, skuteczniejsze leczenie – wkrótce nowy tomograf w siemiatyckim szpitalu!

Szpital powiatowy w Siemiatyczach najpóźniej na przełomie I i II kwartału tego roku odda do użytku nowy tomograf komputerowy. O dotację pochodzącą z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 1 miliona 250 tys. złotych na zakup nowoczesnej aparatury zabiegał Starosta Marek Bobel. Jak widać skutecznie! Dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk podpisał właśnie umowę na dostawę i montaż nowoczesnego 32 rzędowego tomografu komputerowego. Dostawcą urządzenia marki “Siemens” będzie warszawska spółka K&P Medical Group. Tomografia komputerowa jest szeroko stosowana w medycynie. Pozwala na uzyskanie obrazów przekrojowych, a także przestrzennych badanego obiektu. Dzięki temu można postawić precyzyjną diagnozę, która jest punktem wyjścia do skutecznego leczenia.

Zdjęcie przedstawia tomograf komputerowy
Zdjęcie przedstawia tomograf komputerowy

Nowe urządzenie zastąpi tomograf – 16 rzędowy, którym szpital dysponuje od 2013 roku i corocznie wykonuje kilka tysięcy badań.  Aparat Somatom go.Now – skaner 32-warstwowy, który pozwala na wykonywanie badań TK w pełnym zakresie zastosowań tej metody obrazowania. Urządzenie to oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają uzyskanie obrazów o wysokiej jakości oraz pozwalają zwiększyć komfort naszych pacjentów podczas badania.

Zdjęcie przedstawia tomograf komputerowy
Zdjęcie przedstawia tomograf komputerowy

To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu siemiatyckiego i jego okolic. Nowy sprzęt będzie między innymi będzie służył pacjentom chorym na COVID-19, co jest szczególnie ważne w tym trudnym czasie. Dzięki tomografii komputerowej można zdiagnozować m.in. choroby układu nerwowego, narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej, czy schorzeń krtani, gardła, oczu, uszu. To kolejny etap modernizacji powiatowej placówki medycznej.