W Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach w 2020 roku urodziło się więcej dziewczynek niż chłopców!

W ubiegłym roku w Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach urodziło się 355 dzieci.  Według statystyk, na świat przyszło więcej dziewczynek niż chłopców. Urodziły się 181 dziewczynek i 174 chłopców. To zmiana w stosunku do 2019 roku, kiedy to w siemiatyckiej placówce powitano więcej chłopców.

W tym bardzo trudnym okresie związanym z epidemią zespół lekarzy specjalistów oraz pełnych empatii i życzliwości położnych oprócz fachowej opieki zapewnia też doskonałe warunki do odbywania porodów. Jednym z elementów, które mogą wpływać na regularną poprawę danych dotyczących urodzeń na terenie SP ZOZ w Siemiatyczach są coraz lepsze warunki jakie oferuje szpitalny oddział.

W 2019 urodziło się 305 dzieci ( 152 dziewczynki i 153 chłopców)

W 2020 urodziło się 355 dzieci ( 181 dziewczynek i 174 chłopców)

Jesteśmy dumni z każdego maluszka, którego wspólnie z ich rodzicami powitaliśmy na świecie w ubiegłym roku. Narodziny zawsze były i będą wielką radością i powodem do satysfakcji dla całego zespołu Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i całego naszego szpitala – mówi Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze. – Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobro pacjentek i ich dzieci, dlatego od pierwszych sygnałów o zbliżającej się pandemii wprowadzaliśmy wszystkie zasady sanitarne i dokładaliśmy wszelkich starań, aby pobyt w szpitalu był jak najmniej stresujący. Dziękujemy wszystkim pacjentkom za zaufanie, jakim nas darzą.

Rodzicom gratulujemy i życzymy, by ich pociechy zdrowo się chowały.