ZST w Czartajewie i ZSR Ostrożany z akredytacją “Erasmusa+”

grafika akredytacje erasmus szkoły powiat siemiatycki

Bardzo dobre wiadomości dla obecnych i przyszłych uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie i Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Otóż Narodowa Agencja Programu Erasmus opublikowała wyniki konkursu wniosków o akredytację w programie Erasmus+.  Akredytacja jest nowością w programie Erasmus, aby ją uzyskać należało wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planuje wdrożyć dana szkoła, by zapewnić wysoką jakość realizowanych zagranicznych staży i kursów. Dzięki uzyskanej akredytacji powiatowe szkoły będą regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

Grafika akredytacje program erasmus plus dla szkół powiatu siemiatyckiego
Grafika akredytacje program Erasmus+ dla szkół Powiatu Siemiatyckiego

Wniosek Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe po ocenie znalazł się na 79 miejscu na 433 zaakceptowane. Natomiast wniosek Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach po ocenie znalazł się na 98 miejscu. Natomiast  w sektorze edukacja szkolna ZSR Ostrożany uplasował się na 154 miejscu, a ZST w Czartajewie na 157 miejscu (na 159 pozytywnie ocenionych z całej Polski) .

Przyznanie Akredytacji oznacza pewność, że projekty mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli – wyjazdy na praktyki i szkolenia, będą realizowane przez najbliższe pięć lat. W ramach przyznanej akredytacji szkoły planuje coroczną organizację staży zawodowych w krajach europejskich dla uczniów wszystkich zawodów.