Nowoczesny rezonans magnetyczny i oddział ortopedyczny w siemiatyckim szpitalu powiatowym! Szpital pozyskał ponad 5,65 miliona złotych unijnej dotacji!

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach pozyskał 5,65 miliona zł dotacji unijnej na poprawę jakości usług medycznych w leczeniu schorzeń układu kostno-stawowo-mięśniowego. Tak postanowił na posiedzeniu w czwartek, 1 kwietnia Zarząd Województwa Podlaskiego.

W ramach projektu zostaną przebudowane i rozbudowane pomieszczenia po dawnej centralnej sterylizatorni oraz kuchni na potrzeby utworzenia oddziału ortopedycznego. Zostanie również kupione nowoczesne wyposażenie medyczne. Inwestycja zakłada także kupno rezonansu magnetycznego i adaptację pomieszczeń szpitalnych na potrzeby pracowni rezonansu. O przyznanie pieniędzy na ten cel zabiegał Starosta Siemiatycki Marek Bobel wraz z Andrzejem Szewczukiem dyrektorem siemiatyckiego szpitala.

Dzięki tej inwestycji zostanie uruchomiona pierwsza w powiecie siemiatyckim pracownia rezonansu magnetycznego. Takie inwestycje są niezwykle ważne i potrzebne, ponieważ prawidłowa diagnostyka to podstawa leczenia. Ratuje życie i zdrowiemówi Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

– Już dziś dziękuję całemu Zarządowi Województwa za tak duże wsparcie dla naszego szpitala w Siemiatyczach – mówi Starosta Marek Bobel. –  Dziękuję za ogromny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa i należytej opieki zdrowotnej. W naszym szpitalu powstanie nie tylko potrzebny oddział ortopedyczny, ale zakupimy również nowoczesny rezonans magnetyczny, z którego będą korzystać Mieszkańcy Powiatu Siemiatyckiego i powiatów ościennych. 

Koszt całej inwestycji przekracza 7 mln zł. Zakończy się ona w sierpniu 2022 roku.

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/nowy-oddzial-ortopedyczny-i-pierwszy-rezonans-w-powiecie-siemiatyckim.html