Dzień Strażaka w Siemiatyczach – awanse na wyższe stopnie i odznaczenia dla zasłużonych

Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbył się uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka 2021. W związku z panującą pandemią i potrzebą zachowania reżimu sanitarnego udział w apelu wzięli tylko strażacy wyróżnieni medalami i awansowani na wyższe stopnie służbowe oraz zmiana pełniąca w tym dniu służbę. W stronę mundurowych skierowano wiele podziękowań między innymi za wsparcie okazane podczas walki z pandemią.

W uroczystości uczestniczył st. bryg. Robert Tadeusz Dzierżek Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Starosta Marek Bobel, por. Piotr Bazyluk – Komendant PSG w Mielniku, inspektor Tomasz Wyszkowski  Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach, Druh Jan Okuniewski Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Siemiatyczach.

Apel rozpoczęto zgodnie z ceremoniałem strażackim od złożenia meldunku, podniesienia flagi państwowej na maszt oraz odegrania Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Jerzy Sitarski w krótkich słowach przywitał przybyłych na uroczystość gości oraz nawiązał do obecnego czasu pandemii uniemożliwiającej zorganizowanie uroczystości Dnia Strażaka jak w latach minionych z dużą liczbą zaproszonych gości i pełnym składem osobowym Komendy Powiatowej.

Sytuacja epidemiologiczna w dalszym ciągu nie pozwala abyśmy mogli świętować w sposób pamiętny sprzed okresu pandemii, ale nie może być przeszkodą dla wyrażania wdzięczności i przekazywania słów uznania wszystkim pełniącym służbę strażakom – mówił Jerzy Sitarski komendant KP PSP w Siemiatyczach. –Słowa serdecznych podziękowań kieruję zarówno do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych państwowej straży pożarnej, jak i druhów z ochotniczej straży pożarnej, którzy społecznie realizują swoje misje niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

W imieniu samorządowców głos zabrał Starosta Siemiatycki Marek Bobel, który podziękował strażakom za ich służbę.

Ubiegły rok pokazuje, że spektrum waszej działalności, która dotychczas obejmowała pożary i wypadki, również powiększyła się o walkę z koronawirusem – mówił starosta Marek Bobel. – Bardzo dziękuję wam za wspaniałą postawę, którą prezentujecie każdego dnia. Za to, co pokazaliście w roku ubiegłym. Dzięki wam mieszkańcy naszego powiatu mogą się czuć bezpiecznie. Życzę dużo zdrowia, zadowolenia z wykonywanej pracy i samych szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych. Niech patron wszystkich strażaków, Święty Florian otacza Was opieką.

Z okazji Dnia Strażaka wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali odznaczenia oraz awanse na kolejne stopnie zawodowe. Awansowanym i odznaczonym serdecznie gratulujemy.