Siemiatycki szpital z nowym tomografem – bardziej precyzyjne diagnozy i mniejsza dawka promieniowania

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach zakupił nowoczesny tomograf komputerowy. Dzięki niezwykłej precyzji aparat doskonale sprawdza się w diagnozowaniu między innymi schorzeń: onkologicznych, neurologicznych, ortopedycznych, kardiologicznych,  schorzeń płuc itd.

Nowy 32-rzędowy tomograf komputerowy pozwala na szybsze i dokładniejsze badania ze zmniejszoną dawką promieniowania. O dotację pochodzącą z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 1 miliona 250 tys. złotych na zakup nowoczesnej aparatury zabiegał Starosta Marek Bobel.

Z nowego tomografu skorzystają chorzy leczeni w szpitalu oraz pacjenci z zewnątrz, którzy przez lekarzy specjalistów otrzymają skierowanie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowy tomograf, to kolejny krok w modernizacji siemiatyckiej, powiatowej placówki medycznej. Instalację urządzania rozpoczęto w marcu, na ostatnim etapie jego uruchamiania konieczne było czasowe zamknięcie pracowni.  Wówczas pacjenci kierowani byli na badania tomograficzne między innymi do Łosic. Na nowym siemiatyckim aparacie marki Siemens wykonano już ponad 200 badań.