Siemiatycki sanepid z nową siedzibą

W poniedziałek, 13 września w Siemiatyczach odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowej siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przy ulicy Kościuszki 35 (wcześniej w tym miejscu funkcjonował Urząd Gminy Siemiatycze). Przez wiele lat siemiatycki sanepid mieścił się w budynku przy ulicy Kilińskiego 32.

–  Dzięki przychylności Wojewody Podlaskiego, Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Finansów, Ministra Skarbu udało się nam pozyskać obecną nieruchomość za kwotę 1, 5 miliona złotych1. Po dokonaniu niezbędnych modernizacji, w tym utwardzeniu placu i adaptacji piwnicy na archiwum i magazyn szczepionek mamy do dyspozycji w pełni funkcjonalny budynek – mówiła Jadwiga Hackiewicz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach.

 – Wartość całej inwestycji zamknęła się kwotą 1 milion 676 tys. zł. Zapewniamy Państwa, że to dobrze wydane środki, a miejsce to będzie służyć mieszkańcom naszego powiatu – kontynuowała Jadwiga Hackiewicz. – W imieniu swoim i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Siemiatyczach serdecznie dziękuję za dzisiejszą uroczystość oraz za to, że jesteście państwo z nami w tak ważnym dla nas dniu. Dziękuję panu Staroście Siemiatyckiemu Markowi Bobel za ogromną pomoc i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia oraz Inspektorowi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku.

Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka zwracał uwagę na rosnącą ilość zadań realizowanych przez Sanepid i wprowadzany w instytucji proces cyfryzacji. Dziękował pracownikom za ich zaangażowanie i pracę, która wraz z nadejściem pandemii stała się szczególnie odpowiedzialna, wymagająca i ważna.

Na uroczystości obecni byli JE Biskup Senior diecezji drohiczyńskiej – Antoni Dydycz, JE prawosławny Biskup Siemiatycki – Warsonofiusz wraz z przedstawicielami duchowieństwa obu wyznań, Główny Inspektor Sanitarny – Krzysztof Saczka, Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Senator RP – Jacek Bogucki; Wojewoda Podlaski – Bohdan Paszkowski; Starosta Powiatu Siemiatyckiego – Marek Bobel wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu – Henrykiem Boguszewskim i radnymi, Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Ewa Jakubowicz, Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni z całego województwa, Wójtowie i Burmistrzowie z powiatu siemiatyckiego, przedstawiciele Służb Mundurowych, przedstawiciele SP ZOZ Siemiatycze.

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Siemiatyczach zatrudnia 25 osób i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.05.