Inauguracja roku akademickiego w WSD w Drohiczynie

W czwartek, 14 października Starosta Marek Bobel uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie Uroczystość Inauguracyjną Roku Akademickiego 2021/2022 rozpoczęła Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Sawczuka.

Po nabożeństwie w auli seminaryjnej Wyższego Seminarium Duchownego zainaugurowano rok akademicki 2021/2022. W sumie w WSD naukę rozpoczęło 9 alumnów. W tym roku na pierwszy rok nie przyjęto nikogo. Na inauguracji obecni byli kapłani na czele z bp. Piotrem Saczukiem, bp. Antonim Dydyczem, siostry zakonne, alumni, przedstawiciele władz samorządowych, różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich. Swoją obecnością zaszczycili także ludzie świata kultury oraz nauki.

Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać sprawozdania za rok akademicki 2020/2021, które zaprezentował nowo mianowany prefekt seminarium ks. Łukasz Borzęcki. Natomiast, ustępującemu z funkcji prefekta ks. Marcinowi Szymanikowi podziękowano za oddaną pracę w seminarium i życzono wiele dobra i błogosławieństwa Bożego w roli sekretarza Biskupa.

Istotnym punktem uroczystości inauguracyjnej jest wykład inauguracyjny, który w tym roku wygłosił ks. prof. Jacek Nowak. Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie omówił temat: ,,Nowenna do Miłosierdzia Bożego w kontekście liturgii paschalnej”. Podczas inauguracji roku akademickiego nie mogła zabraknąć „Gaudeamus igitur”.