“Są daty, które Polakom wryły się w pamięć”. 43. rocznica wyboru kardynała Wojtyły na papieża

W sobotę, 16 października przypadła 43. rocznica wyboru metropolity krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Nasz rodak do posługi w Stolicy Piotrowej przybrał imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał 26 lat, 5 miesięcy i 17 dni. Był najwięcej pielgrzymującym Ojcem Świętym w historii. Bez wątpienia był papieżem przełomów. Człowiekiem wiary, pokoju i dialogu, myślicielem, poetą, a także niestrudzonym pielgrzymem i miłośnikiem gór.

W niedzielę w Siemiatyczach odbyły się miejskie obchody związane z kolejną rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Przed wieczorną mszą świętą (w kościele pod wezwaniem WNMP)  pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II poszczególne delegacje złożyły kwiaty i symbolicznie zapalono znicze. Był też czas na krótką modlitwę i wspomnienia o naszym wielkim rodaku.

Powiat Siemiatycki reprezentowany był przez Starostę Marka Bobla, Przewodniczego Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryka Boguszewskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego Mariusza Obryckiego. Następnie zebrani udali się na mszę święta, po której można było wysłuchać koncertu „W hołdzie Janowi Pawłowi II” w wykonaniu orkiestry OSP Siemiatycze.