Uczcijmy rocznicę odzyskania niepodległości – “Niepodległa do Hymnu”

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada o godz. 12.00. Wydarzenie odbędzie się w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Każdego zachęcamy do wspólnego śpiewania. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada, podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych, podczas niewielkich wydarzeń lokalnych oraz w gronie rodzinnym, w kraju i za granicą. Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu – zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 r., w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas wzięło w niej udział niemal 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.niepodlegla.gov.pl, a wydarzenia, podczas których odbędzie się wspólne śpiewanie, na mapie akcji „Niepodległa do Hymnu”.